Description
| Parameter | Details |
|---|---|
| Model | ECO-500W |
| LED | 686 SMD5730 LEDs |
| Battery | 3.2V/25000mAh |
| Solar Panel | 6V/30W Monocrystalline Silicon |
| Lamp Dimensions | 400*730*80mm |
| Solar Panel Dimensions | 335*590mm |
| Net Weight | 4.6KG |
| Charging Time | 6-7 hours (bright sunshine) |
| Lighting Time | 12-15 hours continuous illumination |
| Material | ABS |
| Functions | Light control + radar sensor + time control |


















